Kaip veikia išblaivinimas į namus?
Pirminis kontaktas ir vertinimas
Pacientas arba jo artimieji susisiekia su išblaivinimo paslaugas teikiančiu gydytoju telefonu.
Gydytojas atlieka pirminį vertinimą, užduodamas klausimus apie paciento būklę, alkoholio vartojimo istoriją ir kitą svarbią informaciją.
Atvykimas į paciento namus
Gydytojas atvyksta į paciento namus su reikalinga įranga ir vaistais.
Atvykimo laikas dažnai būna greitas, priklausomai nuo skubumo.
Išsamus sveikatos vertinimas
Išblaivinimo namuose metu gydytojas atlieka išsamų paciento sveikatos būklės vertinimą, daro fizinę apžiūrą, gyvybinių funkcijų (kraujo spaudimo, širdies ritmo, kūno temperatūros) matavimus.
Gydytojas išsiaiškina, ar pacientas turi kokių nors sveikatos problemų, kurios galėtų komplikuoti detoksikacijos procesą.
Individualizuotas gydymo planas
Remiantis vertinimo rezultatais, atliktais lašelinės namuose metu, gydytojas sudaro individualizuotą gydymo planą, kuriame numatoma, kokie vaistai ir skysčiai bus leidžiami per lašelinę.
Lašelinės namuose statymas
Pacientui prijungiama lašelinė, per kurią lašinami elektrolitų tirpalai, vitaminai, gliukozė ir kiti vaistai, skirti organizmo rehidratacijai ir detoksikacijai.
Lašelinė namuose paprastai trunka iki 3 valandų, priklausomai nuo paciento būklės.
Vaistų skyrimas
Pagal poreikį pacientui gali būti skiriami vaistai nuo pykinimo, skausmo, raminamieji ar kiti medikamentai, kurie padeda sumažinti abstinencijos simptomus ir palengvinti paciento būklę. Gydytojas gali išrašyti reikiamus receptus vaistams.
Nuolatinė stebėsena
Gydytojas nuolat stebi paciento būklę per visą išblaivinimo namuose laiką, matuoja gyvybines funkcijas ir reaguoja į bet kokius pokyčius.
Esant reikalui, gydymo planas gali būti koreguojamas.
Po procedūros konsultacija
Po išblaivinimo procedūros gydytojas aptaria su pacientu jo būklę, pateikia rekomendacijas dėl tolesnio gydymo ir sveikatos priežiūros.
Anonimiškumas ir konfidencialumas
Visos procedūros atliekamos laikantis anonimiškumo ir konfidencialumo principų, užtikrinant paciento privatumo apsaugą.